Rekrutacja dzieci do przedszkola na rok szkolny 2024/2025

tel. 885-052-052

e-mail: antoniwegrow@gmail.com

www.przedszkoleantoni.wegrow.pl

Prowadzimy rekrutację na rok szkolny 2024/2025 dla dzieci w wieku  2,5-6 lat.

Przedszkole utworzono z myślą o rodzinach, które chcą by ich dzieci były wychowywane w duchu katolickim, by były uczone miłości do Boga i Ojczyzny, szacunku do bliźniego, do wszystkiego, co piękne, mądre i szlachetne.

Przedszkole umożliwi dzieciom osiągnięcie gotowości do podjęcia nauki w szkole.

Nasz personel to wspaniali ludzie, którzy mają wyjątkowe zainteresowania, lubią aktywnie i ciekawie spędzać czas a praca z dziećmi jest dla nich życiową pasją. Ich kreatywność i pomysłowość pozwala prowadzić wyjątkowe zajęcia dla Dzieci.

Dobra zabawa, staranne przygotowanie do zajęć dydaktycznych, odpowiedzialna opieka, dojrzałość a przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo naszych Dzieci - oto wizytówka naszych wychowawców i pomocy.

Rodzicu, oddając nam pod opiekę swoje Dziecko, masz pewność, że jest w dobrych rękach!

Kadra pedagogiczna posiada odpowiednie kwalifikacje i sukcesywnie się doszkala. Dodatkowo są zatrudnieni specjaliści: psycholog, pedagog, logopeda.

W ramach czesnego oferujemy zajęcia dodatkowe:

• Katecheza
  • J.angielski
  • Rytmika
  • Logopedia

Przedszkole otwarte jest w godzinach

7:00-17:00 w dni robocze od września do lipca włącznie

Grupy przedszkolne

2,5- latki POZIOMECZKI,

3- latki JAGÓDKI,

4- latki MALINKI,

5- latki CYTRYNKI

6- latki ANANASKI

W każdej grupie pracują dwie nauczycielki oraz  pomoc nauczyciela

Posiadamy dużą, przestronną salę widowiskową, na której wystawiane są przez dzieci Jasełka, teatrzyki, przedstawienia i inne uroczystości.

Na terenie Parafii do dyspozycji dzieci są dwa place zabaw, które posiadają unijne atesty bezpieczeństwa i dostosowane są do wieku i możliwości rozwojowych  dzieci.

W ciepłe dni dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu, na spacerach, pieszych wycieczkach oraz grach zespołowych.

Posiadamy nowoczesną kuchnię, w której przygotowywane są posiłki dla Dzieci.

Nie stosujemy gotowych przypraw z polepszaczami smaku i zapachu. Preferujemy wszelkiego rodzaju zioła oraz dodatki naturalne.

Naszym Dzieciom zapewniamy trzy smaczne i zdrowe  posiłki dziennie.

Jadłospis jest zgodny z obowiązującymi normami żywieniowymi przewidzianymi dla Dzieci w wieku przedszkolnym.

Integracja i współpraca z rodziną

Naszym celem jest  aktywna i dobra współpraca ze środowiskiem rodzinnym. Preferujemy  aktywne formy udziału dzieci i rodziców w życiu przedszkola. Integrujemy naszą wspólnotę przedszkolną poprzez świętowanie przy różnych okazjach.

Swoje cele przedszkole osiąga poprzez zróżnicowane formy współpracy z rodzicami, które z całą pewnością mówią o otwartości przedszkola dla dzieci i ich rodzin.

Dzięki świadomej organizacji procesu wychowawczo-edukacyjnego we współpracy  z rodzicami wpływamy na prawidłowy rozwój osobowości dziecka, jego postawy, zachowania i system wartości.

Wspólnie spędzamy czas na organizowaniu imprez przedszkolnych:

Dzień Pieczonego Ziemniaka

Kiermasz wielkanocny

Festyn Rodzinny w dniu Święta Katolickiego Przedszkola Św. Antoniego

Uroczystości przedszkolne: Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Uroczystości według kalendarza pedagogicznego.

Obchodzimy Dni Nietypowe np.( dzień marchewki, dzień pizzy, dzień kota itp.)

Organem prowadzącym przedszkole jest

Parafia św. Piotra z Alkantary

i św. Antoniego z Padwy

Opłaty za przedszkole:

• Wpisowe: 400,00 zł

( opłata jest wnoszona na cały okres pobytu dziecka w przedszkolu i nie podlega zwrotowi)

• Czesne miesięczne: 350,00 zł

(jeżeli do przedszkola uczęszcza dwoje dzieci  lub więcej opłata za kolejne dzieci wynosi 250 zł od dziecka, dzieci obięte kartą dużej rodziny 300 zł od dziecka)

• Dzienne wyżywienie 15,00 zł za dzień
  • Rada rodziców ok. 120,00 zł na cały rok

( kwota może ulec zmianie)

• Opłata za ubezpieczenie zdrowotne